panele ze szkła

Przewaga paneli szklanych nad płytkami

Wiele osób planując remont kuchni czy łazienki stoi przed dylematem czy wybrać płytki ceramiczne, czy też mniej klasyczne, bardziej nowoczesne panele szklane. Zalety zarówno ceramiki jak i paneli szklanych można wyliczać bez końca. Jednak panele ze szkła zyskują powoli przewagę nad typową glazurą.

Sterylność szkła

Do niedawna szkła unikano z powodu jego kruchości. Materiał ten był zbyt delikatny aby stosować go w miejscach, gdzie mógłby ulec stłuczeniu. Obecnie, gdy szkło jest hartowane a technologia klejenia warstw i zabezpieczania specjalną folią niezwykle trwała, szkło staje się dominującym materiałem w wykończeniu wnętrz. Odporność szkła nie tylko na zarysowania i odbarwienia. Ale i na działanie wilgoci, wysokich i niskich temperatur sprawia, że panele szklane doskonale spisują się w kuchni, łazience i nie tylko. To rewelacyjna alternatywa dla glazury. Szkło dodaje wnętrzu lekkości, delikatności ale i nowoczesności.

Oryginalne panele ze szkła

Panele ze szkła wykonuje się przede wszystkim pod wymiar i zamówienie klienta. Można zatem wybrać nie tylko rodzaj i grubość szkła paneli. Ale też ich kolor, wzór i skomponować unikalne zestawienie wzoru, koloru, dowolnej grafiki itp. Nie jest problemem nadruk własnych zdjęć na panelach szklanych, co wciąż stanowi trudność w zamówieniu ceramiki z indywidualnie wybranym nadrukiem. Poprzez możliwość stworzenia niepowtarzalnych paneli to rozwiązanie dodaje oryginalności wnętrzu, w odróżnieniu od płytek.

Szkło kontra ceramika

Płytki ceramiczne dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów, kolorów i rodzajów. Sposoby ich układania, zestawiania mnożą opcje aranżacji wnętrz. Jednak szkło nie ustępuje im kroku, bowiem także dostępne jest w różnych kolorach, odcieniach, wzorach, kształtach, grubościach itp. Dodatkowym atutem szkła jest jego plastyczność. Brak łączeń elementów szklanych daje mu sporą przewagę nad ceramiką. Która nie jest pozbawiona fug sprzyjających osadzaniu się brudu, kurzu czy pleśni.

Polecamy: Nowoczesna kuchnia ze szkła

Ponadto szkło wygrywa z płytkami łatwością w czyszczeniu powierzchni szklanych, które są gładkie i nie wymagające szorowania. Płytki ceramiczne również nie są trudne w utrzymaniu czystości, ale jednak ustępują miejsca szklanym zabudowom, panelom.

Również pod względem montażu szkło zyskuje przewagę. Kafelkowanie wymaga umiejętności glazurniczych jak chociażby utrzymania pionu i poziomu, stosowne docięcie pod wymiar i estetyka wykończenia. Tymczasem szklane panele wykonuje sięą z dużą precyzją pod wymiar i mogą stanowić bardzo duże elementy, tafle w jednym kawałku. Ich montaż nie jest skomplikowany, zwykle nie wymaga gruntownego remontu pomieszczenia.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na koszty. Panele ze szkła mają porównywalne lub niższe ceny za metr kwadratowy z ceramiką. Jednak położenie glazury rodzi kolejne koszty: usługi glazurnika i ceny materiałów jak kleju czy fugi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *