Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

Odwiedzając stolicę Polski warto zwiedzić co najmniej kilka miejsc. Obowiązkowym punktem wycieczki powinno być Muzeum Powstania Warszawskiego, które urzeka swym wnętrzem. To niezwykła wędrówka po mrocznych korytarzach podziemia warszawskiego. Podczas której poznać bliżej można nie tylko sławnych bohaterów powstania, ale i tych mniej znanych. Doświadczyć losu powstańców przeciskając się kanałami.

Eksponaty i instalacje muzeum są niezwykle wymowne. Ponadto muzeum jest w pełni interaktywne, co wyróżnia je wśród wielu mu podobnych. Bez wątpienia jest to jedno z ciekawszych miejsc w Warszawie. Zwiedzać można je w grupie z przewodnikiem, jak również rodzinnie, indywidualnie. Należy jednak pamiętać by rezerwować bilety i przygotować się na niemałe kolejki do wejścia.

Polecamy: Bielsko-Biała spotkanie z Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem

Muzeum Powstania Warszawskiego 5D

Wewnątrz muzeum znajdziemy przestrzenie imitujące warunki życia i walki powstańców, które wzbogacono o efekty 5D. Usłyszymy odgłosy walk, jak również powiew powietrza, błyski świateł, korytarze pełne ciemności. Na terenie muzeum w wybranych terminach organizowane są gry tematyczne. Zaś wszyscy zwiedzający mają możliwość odbycia niezwyklej podróży sięgając po mapę kolejnych punktów do zdobycia. Przy okazji zabawy w odnalezienie wszystkich punktów zaznaczonych na mapie zwiedzić możemy zdecydowaną większość eksponatów przeżywając nie lada przygodę.

Muzeum to wyjątkowe miejsce to również atrakcja polecana w szczególności dla dzieci i młodzieży, urozmaicająca ale i wciągająca w zakamarki wiedzy o powstaniu warszawskim.

Więcej informacji na temat muzeum znajdziesz tutaj: https://www.tematowisko.pl/muzeum-powstania-warszawskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *