mocowania obrazów

Nowoczesne mocowania obrazów bez wiercenia otworów?

Jeśli nie chcesz dziurawić glazury, czy ściany wieszając tymczasową ramkę, kalendarz, czy ozdobę możesz skorzystać z alternatywy, jaką są liczne haczyki i gwoździe samoprzylepne. Wysoka jakość kleju sprawia iż takie mocowania obrazów dorównują gwózdkom i hakom wbijanym w ściany.

Skuteczne wieszanie ramek

By zawiesić zdjęcie w ramce nie musisz mieć nawet młotka, wystarczy odpowiedni haczyk, czy plaster. Brzmi tandetnie? Wysokiej jakości samoprzylepne mocowania doskonale sprawdzają się w dekorowaniu wnętrz. Gwoździe, młotek czy wkrętarka to już przeżytek. Coraz częściej obrazy wieszane są na haczykach, taśmach rzepowych czy klejących, które łatwo jest przykleić i odkleić od powierzchni na której wieszamy ramkę. To świetna alternatywa dla gwoździ i haków. Które niszczą ściany i są trudne do wbicia w tynk. Jeżeli nie chcemy wiercić otworów w ścianie możemy skorzystać z szerokiej oferty producentów mocowań.

Mocowania obrazów bez wiercenia

Ramki, obrazki, plakaty, antyramy to popularne ozdoby wnętrza, które mogą odmienić wystrój w łatwy sposób. Zmieniając rozmieszczenie grafik, zdjęć warto przemyśleć jak przymocować ramy do ściany, by z łatwością można było zmienić ich rozmieszczenie w czasie, bez potrzeby gipsowania dziur po gwoździach czy malowania. Nowoczesne metody mocowań zapewniają wybór gwoździ i haków samoprzylepnych, taśm rzepowych itd. By jednak ramki nie spadały musimy uwzględnić ilość, wielkość i jakość mocowania względem ciężaru ramki. Im lżejsze obrazki, tym łatwiej jest je przymocować do ściany metodą bezinwazyjną.

Polecamy: Dlaczego piszczą hamulce?

Obraz na taśmie

Bezinwazyjne wieszanie obrazów niestety nie zawsze się sprawdza. Nie ma co się oszukiwać iż metrowy obraz w złoconej dębowej ramie zawiśnie na haczyku samoprzylepnym. Czasem niezbędne są metody klasyczne. Haczyki samoprzylepne sprawdzają się do wieszania zdjęć w ramkach ze sklejki, czy plakatów za plexi. Aktualnie w ofercie producenta samoprzylepnych gwoździ znajdują się mocowania obrazów utrzymujące ramy ważące do 4 kg. Istotne znaczenie dla przyczepności ma powierzchnia. Równa i gładka powierzchnia jak w przypadku glazury utrzymuje większy ciężar. W sytuacji chropowatej powierzchni poza haczykami na taśmie warto wzmocnić hak plastrem mocującymi.

Bez śladu

Producenci zapewniają, iż mocowania samoprzylepne można łatwo zdemontować i nie pozostanie po nich ślad. Faktycznie na niektórych powierzchniach można to uczynić a ślad po haku nie będzie zauważalny. Niestety jeśli chodzi o ściany z gładzią gipsową, czy tapety nie jest to już tak proste i oczywiste. Czasem po taśmie samoprzylepnej zostanie niewielki ślad, o ile powierzchnie szklane, drewniane można potraktować środkami czyszczącymi które usuwają ślady kleju z taśmy, o tyle tynki już nie. Warto jest mieć tę świadomość decydując się na taśmy samoprzylepne i rzepowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *